Dworek Gościnny

Opis obiektu

Dworek Gościnny to „pieniński salon", którego niezwykła historia sięga XIX wieku. Budynek, zwany także Kurhausem, Kursalonem lub Dworcem został uroczyście otwarty w 1884 roku. Czasy jego ówczesnego splendoru zakończył pożar, który doszczętnie zniszczył drewnianą konstrukcję. Szansa na odbudowę Dworku pojawiła się w 2005 roku, kiedy to wnuk hrabiego Adama Stadnickiego – Andrzej Mańkowski wraz ze swoją rodziną podjął się zadania przywrócenia dawnego blasku i splendoru szczawnickiemu Kursalonowi. W 2008 roku rozpoczęto jego odbudowę zgodnie z pierwowzorem. Odtworzona została wspaniała bryła budynku jak również uchwycony został klimat i atmosfera oryginalnej budowli.

Dworek Gościnny oczarowuje swym wnętrzem. Wita swoich gości eleganckimi i stylowymi wnętrzami gdzie w sposób harmonijny łączą się elementy tradycyjnej architektury z nowoczesnymi akcentami. Każdy element wystroju stanowi swoiste dzieło sztuki, które przyciąga uwagę i zachwyca. Fantazyjne połączenie światła, kolorów i zastosowanych materiałów czyni Dworek Gościnny miejscem magicznym, ze scenerią godną najpiękniejszych i najbardziej wyszukanych wydarzeń artystycznych, kulturalnych czy też uroczystości

Do dyspozycji gości znajdują się, urządzone z niezwykłym smakiem, sala teatralna oraz kinowa jak również sale konferencyjne i kongresowe.

Sala teatralna to serce Dworku Gościnnego. Tu, w niepowtarzalnej scenerii widzowie mogą zachwycać się kunsztem artystów i podziwiać wystawiane sztuki. Sala, o najwyższym standardzie technicznym, zaprojektowana została dla 362 osobowej widowni, gdzie w komfortowych i wygodnych fotelach widzowie mogą podziwiać spektakl. Możliwości techniczne sali teatralnej wraz z jej najnowocześniejszymi systemami nagłośnienia i oświetlenia pozwalają na organizowanie w niej najbardziej nowatorskich spektakli i wydarzeń kulturalnych oraz artystycznych. Dzięki automatycznie składanej widowni sala zmienia się w przepiękną salę balową, gdzie w oprawie stylowych żyrandoli i zachwycających detali każdy bal, cocktail lub bankiet staną się niezapomnianym przeżyciem dla uczestników.

Informacje podstawowe Typ obiektu : pałac, dworek, zamek...

Nazwa obiektu:Dworek Gościnny
 
Adres: Kod: 34-460
Miasto: Szczawnica
Ulica: Park Górny 7
Województwo: małopolskie
 
 
Kontakt: Telefon: +48 18 540 04 44
Email: marketing@thermaleo.pl
www: http://www.dworekgoscinny.pl/

Sale konferencyjne

  Liczba miejsc w ustawieniu
Nazwa i numer sali
teatralnym

bankietowym

szkolnym
Sala teatralna 362 170 0

Opis pokoi

Dworek nie posiada miejsc noclegowych, poleca je jednak w innych budynkach grupy: Modrzewie Park Hotel, Hotel Nawigator, Willa Danusia, Willa Temida, Willa Marta- około 200 miejsc.

Opis restauracji

Dla gości ceniących sobie klimat i klubową atmosferę Dworek Gościnny oferuje Jazz Bar. Tu, podczas koncertów można zatopić się w dźwiękach muzyki i delektować kunsztem najlepszych jazzmanów i zaproszonych muzyków. W ciągu dnia goście znajdą tu miejsce, w którym będą mogli delektować się przysmakami szefa kuchni lub w eleganckiej scenerii będą mogli znaleźć wytchnienie i czas na lekturę lub spotkanie biznesowe

Mapka dojazdu

Lotnisko:
120

Dworzec kolejowy:
50

Przystanek autobusowy:
3