Szkolenie - Dokumentacja produktów kosmetycznych- warsztaty

Typ oferty: szkolenie otwarte
Tematyka: Ochrona środowiska » ochrona środowiska
Czas trwania: 1 dzień
Wartość: 738.00 zł
Miejsce i termin:

Organizator szkolenia:

Logo firmy THETA Doradztwo Techniczne
Masz pytanie do tej oferty? Napisz lub zadzwoń teraz! Pokaż dane kontaktowe A może chcesz zobaczyć komplet informacji o tej firmie? TAKNIE (pokaż tylko kontakt)
  • Numer telefonu: 42 253 01 01
  • Adres e-mail: b.rusek@theta-doradztwo.pl

Informacje podstawowe:

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu opracowywania Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi bazami danych toksykologicznych, z których można czerpać wiedze niezbędną do oceny bezpieczeństwa produktu. W czasie szkolenia zostaną omówione najczęstsze problemy, z którymi borykają się Safety Assesorzy w czasie opracowywania dokumentacji kosmetyków.

Program szkolenia:

1. Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Szczegółowe omówienie części A i B Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego.
2. Przegląd wybranych toksykologicznych baz danych – ECHA, CIR, CosIng, SCCS i inne.
3. Ocena bezpieczeństwa kosmetyku w oparciu o THE SCCS NOTES OF GUIDANCE FOR THE TESTING OF COSMETIC INGREDIENTS AND THEIR SAFETY EVALUATION 9 REVISION.
4. Warsztaty dotyczące oceny bezpieczeństwa kosmetyku (ocena narażenia, ocena ryzyka – wyliczania MoS) – ocena wybranych receptur.

Metodologia:

Wykłady, warsztaty

Odbiorcy szkolenia:

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli firm i osoby fizyczne zajmujące się produkcją i importem kosmetyków. Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa kosmetyków jak również kandydatów na Safety Assessorów.

Referencje:

mgr Marta Kuberska Maciejewska absolwentka wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obroniła pracę magisterską w Zakładzie Środowiskowych Zagrożeń Zdrowia Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr med. Jerzego Nofera w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Biotechnologii Medycznej. Obecnie członek Grup Roboczych działających przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego (Grupa ds. Oceny Bezpieczeństwa, Grupa Legislacyjna). Wykładowca z wieloletnim stażem - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi". Autorka licznych publikacji zamieszczanych w czasopismach branżowych "Substancje i Preparaty Niebezpieczne", „Chemia i Biznes", „Świat Przemysłu Kosmetycznego". W firmie THETA starszy specjalista ds. oceny bezpieczeństwa kosmetyków. Specjalista ds. kart charakterystyki i klasyfikacji CLP.

  • Łódź (woj. łódzkie), 15.11.2018 - 15.11.2018