Szkolenie - Kaizen personalny – czyli jak trwale rozwijać swoje kompetencje -1-dniowe warsztaty praktyczne.

Typ oferty: szkolenie otwarte
Tematyka: Umiejętności osobiste » komunikacja
Zarządzanie jakością » zarządzanie produkcją
Umiejętności osobiste » Umiejętności Osobiste
Czas trwania: szkolenie trwa 1 dzień (8h)
Wartość: 799.50 zł - Dostępny rabat!
Miejsce i termin:
Masz pytanie do tej oferty? Napisz lub zadzwoń teraz! Pokaż dane kontaktowe A może chcesz zobaczyć komplet informacji o tej firmie? TAKNIE (pokaż tylko kontakt)
  • Numer telefonu: 613070303
  • Adres e-mail: info@szkolenia-semper.pl

Informacje podstawowe:

Kaizen personalny – czyli jak trwale rozwijać swoje kompetencje -1-dniowe warsztaty praktyczne.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z filozofią Kaizen i możliwością jej stosowania w ustawicznym rozwoju osobistym. Stosowanie zasad Kaizen pozwala w naturalny sposób omijać lęk przed zmianą. Słuchacze poznają również instrumenty pozwalające usprawniać pamięć i percepcję wiedzy, a w efekcie uczyć się szybko i skutecznie.
Szkolenie ma na celu zapoznanie słuchaczy z zasadami oraz instrumentami zwiększania efektywności działań, nie zastąpi jednak konsekwentnej pracy własnej. Na podstawie informacji uzyskanych podczas szkolenia uczestnicy będą mogli zbudować swój własny system rozwoju osobistego i ustawicznie, małymi krokami doskonalić się, osiągając trwały efekt.
Szkolenie prowadzone będzie w formie wykładowo-warsztatowej.

Korzyści dla uczestników:
-ciekawe materiały szkoleniowe,
-zwiększenie efektywności osobistej Uczestników,
-wsparcie metodologiczne i psychologiczne uczestników szkolenia w codziennej praktyce zawodowej.

Program szkolenia:

I. Wprowadzenie.

II. Filozofia Kaizen małe kroki prowadzą do trwałych efektów.

III. Jak omijać lęk i naturalny wewnętrzny opór przed zmianą.

IV. Instrumenty doskonalenia własnych działań (w tym: 5 x Dlaczego, 5S, wizualizacja).

V. Budowanie systemów pamięciowych i zwiększanie efektywności nauki (w tym: mapowanie myśli, techniki zapamiętywania, szybkie czytanie i czytanie inteligentne, relaksacja, koncentracja).

VI Podsumowanie i dyskusja.

Informacje organizacyjne:
Na kilka dni przed terminem wydarzenia skontaktujemy się z Państwem aby zapytać o Państwa oczekiwania, dotychczasowe doświadczenia i umiejętności, co pozwoli nam na częściowe dopasowanie programu szkolenia do Państwa potrzeb.

Harmonogram zajęć
szkolenie trwa 1 dzień (8h)
zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-18.00
ze względu na warsztatową formę szkolenia maksymalna liczba uczestników to 15 osób
w programie szkolenia przewidziane są 2 przerwy kawowe oraz 2-daniowy obiad
Dzień I
Godz.10:00 -rozpoczęcie szkolenia
Godz.12:00 -przerwa kawowa
Godz.14.00 -przerwa obiadowa
Godz.16.00 -przerwa kawowa
Godz.18:00 -zakończenie szkolenia

Metodologia:

Metodologia:
Jako pierwsza instytucja szkoleniowa w Polsce dbamy o to aby również szkolenia otwarte były dopasowane do oczekiwań oraz stylu pracy uczestników! Indywidualizacja szkolenia - dzięki udziałowi w takim szkoleniu uczestnicy osiągają oczekiwany przez pracodawcę poziom kompetencji i umiejętności.

Zajęcia są prowadzone metodą warsztatową opartą na aktywizacji uczestników szkolenia poprzez pracę w małych grupach, dyskusje na forum grupy oraz ćwiczenia, studia przypadków, scenki rodzajowe, pracę indywidualną, symulacje i mini- wykłady z omówieniem przykładów z życia i prezentacją multimedialną. Przedmiotem zajęć są realne trudności uwzględniające specyfikę danej branży oraz potrzeby i możliwości osób biorących udział w warsztatach. Uczestnicy uczą się poprzez doświadczenie ćwiczą różne sytuacje, mają możliwość konsultacji indywidualnych. Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.

Trener
dr Iwona Burka
Specjalizacja trenerska:

Ekspert Semper ds. doskonalenia procesów planowania i realizacji audytów wewnętrznych w organizacjach. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Specjalizuje się w projektowaniu oraz doskonaleniu systemów zarządzania w organizacjach, z wykorzystaniem zasad i instrumentów szczupłego zarządzania oraz identyfikowaniu i minimalizowaniu marnotrawstwa w duchu zarządzania przez jakość. Autorka licznych publikacji z zakresu systemów zarządzania, Lean Management oraz Lean Service. Posiada wieloletnią praktykę trenerską w tworzeniu wartości biznesowych i zarządzaniu ograniczeniami, konsultant w dziedzinie nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania w organizacjach. Zajmuje się projektowaniem zintegrowanych systemów zarządzania, w tym i w zakresie wymagań norm ISO 9001 i 14001, oraz kreowaniem organizacji uczących się. Jest wykładowcą akademickim. Powadzi wysoko oceniane warsztaty szkoleniowe dla wielu firm, przedsiębiorstw produkcyjnych oraz instytucji publicznych.

Odbiorcy szkolenia:

Grupa docelowa:
Szkolenie przeznaczone jest dla menedżerów i pracowników organizacji oraz dla każdego, kto chciałby poznać tajniki efektywnego rozwijania swoich kompetencji.

Materiały dydaktyczne:

Inwestycja:
690.00zł netto (+23% VAT)

Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.
-cena zawiera:
-uczestnictwo w szkoleniu,
-materiały dydaktyczne [autorski podręcznik Uczestnika szkolenia, materiały dodatkowe wykorzystywane podczas warsztatów praktycznych]
-materiały piśmiennicze [notatnik, długopis]
-dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia
-konsultacje poszkoleniowe
-każdy z Uczestników otrzyma indywidualną kartę rabatową upoważniającą do 10% zniżki na wszystkie kolejne szkolenia otwarte organizowane przez Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
-oraz serwisy kawowe i obiadowe (nie obejmuje noclegu).

Zgłoszenie:
Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER należy uzupełnić formularz zgłoszenia online lub wydrukować kartę zgłoszenia, a następnie po jej uzupełnieniu odesłać faksem (61 6 247 936) lub mailem (info@szkolenia-semper.pl).

Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.

Przyznawane certyfikaty:

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Referencje:

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.szkolenia-semper.pl/referencje

  • Kraków (woj. małopolskie), 13.4.2018 - 13.4.2018
  • 2-5 użytkowników - 10 %
  • 6-10 użytkowników - 15 %
  • 11-20 użytkowników - 15 %