Szkolenie - SKUTECZNE ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM PRACOWNICZYM – trening opracowany i prowadzony przez prof. dr hab. Zbigniewa Nęckiego

Typ oferty: szkolenie otwarte
Tematyka: Zarządzanie zespołem » przywództwo
Czas trwania: 2 dni
Wartość: 1832.70 zł - Dostępny rabat!
Miejsce i termin:
Masz pytanie do tej oferty? Napisz lub zadzwoń teraz! Pokaż dane kontaktowe A może chcesz zobaczyć komplet informacji o tej firmie? TAKNIE (pokaż tylko kontakt)
  • Numer telefonu: 713418510
  • Adres e-mail: n.rudolf@vade.com.pl

Informacje podstawowe:

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na intensywny trening menedżerski opracowany i prowadzony przez prof. dr hab. Zbigniewa Nęckiego.

Szkolenie pozwala poznać mechanizmy psychologiczne i społeczne odgrywające kluczową rolę w trudnych sytuacjach zawodowych menedżera.

Program szkolenia:

1. WPROWADZENIE
Systemy w organizacji – siedem „S”; podstawowe funkcje menedżera. Lider a kierownik, czynniki psychologiczne w firmie: percepcja społeczna, emocje, intuicja, kreatywność. Stabilność i zmiana. Modele zarządzania w ujęciu tradycyjnym i współczesnym.

2. KOMUNIKACJA W FIRMIE
Istota komunikowania: funkcje informacyjne, pragmatyczne, ewaluacyjne i meta-komunikacyjne; wieloznaczność zachowań komunikacyjnych – bariery i trudności. Formalne i nieformalne kanały przepływu informacji.

3. ZESPOŁY PRACOWNICZE
Formalne i nieformalne grupy w firmie. Struktury i procesy grupowe. Grupowe i indywidualne rozwiązywanie problemów. Przywództwo zadaniowe i emocjonalne. Style kierowania. Budowanie spójności grupy.

4. STRES W PRACY, KONFLIKTY I NAPIĘCIA
Rodzaje i źródła konfliktów, sposoby zarządzania konfliktami, źródła i mechanizmy konfliktów, indywidualne i strukturalne przyczyny stresu, techniki kontrolowania napięcia w sytuacjach stresowych, sposoby relaksacji, negocjacje jako rozwiązywanie konfliktów.

5. OSOBOWOŚĆ I MOTYWACJA
Cechy sprzyjające sukcesowi w zarządzaniu, modele sprawdzone: Covey, Maltz, Waitley, Bales. Syndrom pozytywnego myślenia, motywacje pro-rozwojowe. Motywowanie do pracy – wartości finansowe i pozafinansowe. Potrzeby, normy, nastroje i standardy motywacyjne.

Metodologia:

Interaktywny trening obejmujący: mini-wykłady, pracę indywidualną i w grupach, analizę przypadku, testy i kwestionariusze, gry biznesowe, dyskusję.

Odbiorcy szkolenia:

Osoby kierujące zespołem pracowniczym.

Materiały dydaktyczne:

Autorski skrypt opracowany przez prowadzącego oraz materiały pomocnicze.

Przyznawane certyfikaty:

Imienne zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

Referencje:

Szkolenia organizowane przez Vademecum i prowadzone przez prof. Nęckiego polecam przede wszystkim tym osobom, które chcą spojrzeć na swoją pracę i postawy zawodowe z punktu widzenia motywacji psychologicznych.

Te spotkania to przede wszystkim arena dialogu dla tych, którzy są ciekawi jak poprawić relacje z otoczeniem i zajrzeć we własne postawy i ograniczenia.

  • Wrocław (woj. dolnośląskie), 22.3.2018 - 23.3.2018
  • 2-5 użytkowników - 10 %