Szkolenie - Trening motywacyjny, samomotywacja - metody osiągania wyznaczonych celów

Typ oferty: szkolenie otwarte
Tematyka: Zarządzanie zespołem » motywowanie
Umiejętności osobiste » efektywność osobista
Umiejętności osobiste » Umiejętności Osobiste
Czas trwania: 16 godzin dydaktycznych - 2 dni
Wartość: 1709.70 zł - Dostępny rabat!
Miejsce i termin:

Organizator szkolenia:

Logo firmy Progress Project Sp. z o.o.
Masz pytanie do tej oferty? Napisz lub zadzwoń teraz! Pokaż dane kontaktowe A może chcesz zobaczyć komplet informacji o tej firmie? TAKNIE (pokaż tylko kontakt)
  • Numer telefonu: 22 460 46 12
  • Adres e-mail: marketing@progressproject.pl

Informacje podstawowe:

POWOŁAJ SIĘ NA PORTAL I ODBIERZ RABAT PRZEZ TELEFON
Szczegóły pod nr tel. 22 460 46 12

Cele szkolenia
Celem jest zaprezentowanie skutków i efektów, jakie niosą za sobą określone przekonania pracowników firmy na ich wewnętrzną motywację. Specjaliści dostaną zestaw skutecznych narzędzi, z zakresu psychologii poznawczej i emocji i motywacji, służących wpływaniu na samego siebie. Cel osiągniemy poprzez ćwiczenia i analizowanie własnych doświadczeń biznesowych.

Korzyści dla uczestników
Dzięki narzędziom do zmiany postaw i wzbudzania wewnętrznej motywacji, uczestnicy będą wiedzieć, w jaki sposób zmieniać własne przekonania, które oddalają ich od efektywnej i satysfakcjonującej pracy. Nauczą się sami w subtelny sposób zmieniać przekonania innych pracowników, tak aby cele firmy, były jeszcze szybciej i efektywniej realizowane.

Program szkolenia:

Dzień I – Ta część szkolenia będzie poświęcona budowaniu świadomości i roli, jaką pełni umiejętność automotywacji oraz uświadomieniu sobie własnych przekonań ten temat oraz wpływu tych przekonań na pracę własną, kreowanie wizerunku firmy w oczach klientów i atmosferę między współpracownikami.

1. Cztery klucze niezbędne do wzbudzenia motywacji i realizacji celów:
• stan umysłu,
• stan emocjonalny,
• działanie,
• cele.

2. „Czas jest złudzeniem” – tak twierdził Albert Einstein. Przyjrzyjmy się, więc temu złudzeniu i ustalimy jak Twoje zachowania, myśli, emocje, wpływają na kształt rzeczywistości, która dopiero przed Tobą. W tym momencie zapoznamy się z „Czarnoksiężnikiem z OZ”, czyli odkryjemy filtr percepcji „Ognisko Zainteresowań”, który ukształtował się w naszym umyśle około 3 roku życia, stając się nawykiem naszego umysłu i sprawdzimy jak wpływa on na nasze wybory, których dokonujemy w dorosłym życiu i w jaki sposób wpływa na naszą motywację.

3. Koncepcja Poziomów Logicznych, określająca i wyjaśniająca: „Jak i dlaczego ludzie tworzą ograniczające ich przekonania”, wg Georga Batesona i jej zastosowanie do określenia roli, zadań, obowiązków, postaw i przekonań skutecznego pracownika:
• prezentacja Koncepcji Poziomów Logicznych, czyli wszystkie płaszczyzny na jakich myśli człowiek i na których dokonywać można zmian, tak aby samemu zaprogramować siebie, na sukces, wygraną, powodzenie,
• wpływ poszczególnych poziomów na siebie i na system oraz analiza charakterystycznych i specyficznych problemów na styku poszczególnych poziomów,
• poziom Pierwszy: Środowisko. Przegląd i analiza dostępnych zasobów i możliwości ich wykorzystania do realizacji celów biznesowych firmy, czyli najbliżsi współpracownicy, klienci, przełożeni,
• poziom Drugi: Obserwowalne zachowania w konkretnym środowisku. Analiza własnych zachowań, czyli w jaki sposób ja sam najczęściej się zachowuje w stosunku do moich klientów i współpracowników i jakie najczęściej osiągam rezultaty i czy w pełni jestem z nich zadowolony,
• poziom Trzeci: Umiejętności. Przegląd kompetencji i umiejętności zawodowych niezbędnych do wykonywania w sposób profesjonalny własnej pracy,
• poziom Czwarty: Przekonania/Wartości. Wpływ przekonań na realizacje celów biznesowych i na funkcjonowaniu ludzi w organizacji, czyli co ja najczęściej myślę o sobie samym, moich kolegach i koleżankach w pracy, klientach, dziale marketingu etc.,
• poziom Piąty: Tożsamość. Charakterystyka i zdefiniowanie roli, zachowań, przekonań, sposobów działania pracownika, czyli co tak naprawdę oznacza dla mnie: „Być zmotywowanym”.

4. Twoja: Przyszłość. Przeszłość. Teraźniejszość. Pierwszy klucz do wzbudzania wewnętrznej motywacji, to: 1. Stan umysłu. Umiejętność bycia „TU I TERAZ”, czyli kilka prostych technik, jak nauczyć się dostrzegać i interpretować rzeczy, zjawiska, sytuacje, pojawiających się ni stąd ni zowąd ludzi, na Twojej drodze zwanej życiem. Czy aby na pewno pojawia się to wszystko „przypadkiem”?

5. Drugi klucz do Twojej wewnętrznej motywacji: 2. Stan emocjonalny. Techniki wzbudzania pożądanego stanu emocjonalnego. Znasz fragment piosenki: „Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko”. Banalny? Wspólnie odkryjemy ile siły tkwi w nastawieniu do drugiego człowieka, sytuacji, wyzwania, które przed Tobą oraz ile magii i siły posiadają kolory!

Dzień II – Ta część szkolenia będzie poznaniu najskuteczniejszych technik służących zmianie ograniczających przekonań oraz analizie wpływu przekonań na zachowania, reakcje Klientów i współpracowników oraz na realizację celów biznesowych firmy.

1. Przegląd najczęstszych ograniczających przekonań występujących u ludzi:
• efekt „Zwierciadła” – lustrzanego odbicia,
• efekt „Podwójnych norm”,
• efekt „Źdźbła i belki”,
• efekt „Biegunowego myślenia”.

2. W jaki sposób wpływać na samego siebie tak, aby w trudnych i wymagających sytuacjach z łatwością wzbudzać u siebie poczucie pewności siebie i wewnętrznej motywacji:
• technika „Submodalności” czyli zastanów się sam, nad tym dlaczego w pewnych sytuacjach tracisz pewność siebie,
• technika „Asocjacja – Dysocjacja”, czyli spójrz siebie z bardzo dużego dystansu, znajdź i zmień te wszystkie zachowania, które wywołują u Ciebie poczucie niepewności,
• technika „W Czasie – Przez Czas”, czyli wyobraź sobie, najgorszą z najgorszych sytuacji w jakich możesz być i zacznijmy zmieniać to wyobrażenie, które tkwi tylko i wyłącznie w Twojej głowie.

3. Trzeci klucz do Twojej wewnętrznej motywacji: 3. Działanie. Techniki wyłapywania MOMENTÓW ZMIANY/POTENCJALNOŚCI. Przypadek, zbieg okoliczności, przeznaczenie… Coś dzieje się w Twoim życiu, coś dziwnego, niespotykanego i nie wiesz jak to zinterpretować? Czas najwyższy wziąć odpowiedzialność za własne życie we własne ręce i zobaczyć, co z tego wyniknie. Choćby na jakiś czas…
(...)

Metodologia:

Szkolenie jest prowadzone metodami maksymalnie aktywizującymi uczestników. Wykłady ograniczone zostaną do niezbędnego minimum. Uczestnicy będą analizować własne doświadczenie biznesowe.

Materiały dydaktyczne:

Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe

Przyznawane certyfikaty:

Każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat ukończenia szkolenia

  • Warszawa (woj. mazowieckie), 29.10.2018 - 30.10.2018
  • 1 użytkownik - 5 %
  • 2-5 użytkowników - 10 %